Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

Beşiktaş Gezilecek Yerler İstanbul Boğazı kıyısından başlayıp tepelere doğru uzanan bir ilçedir Beşiktaş ve şehirn önemli sosyal ve kültürel merkezlerinden biridir. İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına da ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var. Beşiktaş'ta gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.~

Beşiktaş'ta mutlaka gezmeniz gereken çok önemli tarihi yapılar var. Bunlar Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Müzesi ve Ihlamur Kasrı'dır. Bir gününüzü bu muhteşem tarihi yapılara ayırın ve Osmanlı döneminde kalma eşsiz güzelliklere şahit olun.

Beşiktaş'ta tarihi yapıların yanı sıra gezebileceğiniz müzeler de bulunuyor. Bunlar arasında en önemliler Saray Koleksiyonları Müzesi, Aşiyan Müzesi, Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi ve Deniz Müzesi'dir.

Beşiktaş, tarihi camileri ile de bilinen bir ilçe. Ortaköy Camii, Yıldız Hamidiye Camii, Dolmabahçe Camii, Bebek Camii gezebileceğiniz tarihi camiler arasında yer alıyor.

Gezinize doğa ile iç içe bir ortamda devam etmek isterseniz Beşiktaş'ın parklarını ve bahçelerini keşfedebilirsiniz. Naile Sultan Korusu, Yıldız Korusu, Maçka Demokrasi Parkı, Bebek Parkı, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ulus Parkı, Sanatçılar Parkı Beşiktaş'ta gezebileceğiniz parklardan.

Beşiktaş'ın birbirinden güzel semtlerini de gezi rotanıza dahil etmenizi öneriyoruz. Ortaköy, Etiler, Levent, Kuruçeşme, Bebek, Arnavutköy ilk gezilecek yerler arasındadır Beşiktaş'ta.

Beşiktaş için gezilecek yer tavsiyeleri (9)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

-

Cemal karabss tarafından...

Bu müzeyi takip ediyorum, hep kapalı. Lütfen söyler misiniz? Müze açık mıdır?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi

-

istanbul deniz muzesi

Ödevime yardımcı olduğun için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

-

Uğur Sofuoğlu tarafından...

Jale Hanım'a teşekkürler kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

-

Galatasaray Adası

İstanbul'da konaklamayı düşünüyorsanız eğer burayı mutlaka ziyaret etmeli en azından bir akşam yemeği yemelisiniz. İstanbul otel fiyatları adaya yakın alanlarda çeşitlilik göstermektedir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

-

Galatasaray Adası

İstanbul gece ve sosyal hayatı için önemli noktalardan birisi. Adaya, sahilden düzenli olarak ücretsiz tekne ile geçiş var. Yazın havuzu çok rağbet görüyor ve Türkiye'nin ünlü bir kaç gece klübüne ev sahipliği yapıyor. Yaz sıcağında serinlemek ve gece eğlenmek için cazip bir mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Meydanı
Ortaköy Meydanı

-

Ortaköy Meydanı

ORTAKÖY;İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde.Boğazın kıyısında. Manzara muhteşem. Çekin arabanızı, bir de arabaya çay servisi yapan kafelerde var,iste çayını,hele gece bu keyfe diyecek yok. Bir de kumpir var, yemeden sakın dönmeyin, çooooook pişman olursunuz. Taşlı sokaklarında yürüyün. Ortaköy sokaklarını mümkünse gündüz saatlerinde gezin. Ortaköy Camii'ni gezerken bolca fotoğraf çekin, o fotoğrafları sonradan incelerken çok tuhaf oluyorsunuz. Restore ediliyor. Turistler kalabalıktan sıkılabilir belki ama pazarında da bir tur atın. Işıl ışıl Boğaz Köprüsü'nü izleyin.. BELTAŞ CAFE ; Ortaköy'de Ortaköy Camiinin tam karşısında kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği bir cafe&restourant.Denize sıfır,muhteşem bir boğaz manzarası var.Üstelik yaz ve kış bahçesi olduğu için her mevsim rahatlıkla uğrayabileceğiniz bir yer.Bu mekan özellikle akşam saatlerinde oldukça kalabalıktır. Menüdeki herşeyi garson getiriyor ancak KUMPİR yemeğe kalkarsanız self-servis.O kumpirin üzerine bir de boğaz manzarası karşısında Türk kahvesi veya Türk Çayı içip keyfe dalmak gibisi de yok.Fiyatlar sadece Ortaköy'deki seyyar satıcılardan az biraz daha pahalı yani aslında ekonomik. Kısacası, mekan süper,manzara süper,yemek güzel,hizmet kaliteli,boğaz muhteşem. Tek kusuru çok dar ve tek kişilik olan bay ve bayan WC'leri.Mekana kesinlikle yetmiyor.Büyütüp genişletmeleri lazım. Ortaköy'ün en sevmediğim yanı, gece geç saatlerde sıkıldığı için davetlerden çıkmış assolist edası altında dolaşan İstanbul sosyetesi kadınları.Abiye elbiseler,topuklu ayakkabılar ve aşırı makyajla dolaştıkları için manzaradan çok ilgi çekiyorlar. ."İstanbul'da insanın canı mı sıkılır ya",dedikten sonra ayaklarınız geri geri gider eve giderken ....

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Camii
Ortaköy Camii

-

Ortaköy Camii

Ortaköy Cami; yeniden restore ediliyor.İstanbul da Boğaz manzaralı ender camilerden bir tanesidir.Aynı zamanda tarih sahnesindeki ilk yerini almasından günümüze kadar başına gelmeyen kalmamış talihsiz bir camidir.İbadetinizi bir kere de Ortaköy Camii nde yapın,huzurun kapılarını yeniden aralayın ...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Küçükçiftlik Parkı
Maçka Küçükçiftlik Parkı

-

macka kucukciftlik parki

Ben cok cok eskilere gidecegim 1957de Memduh Un yonetiminde basrollerini Muhterem Nur ve Fikret Hakan'in oynadigi UC ARKADAS filminin gazino sahnelerinin cekildigi Kucuk Ciftlik'de 1960larin ikinci yarisinda Fahrettin Aslan'in gazinolarindan ayrilan degerli sanatci Zeki Muren bir yaz halk konserleri vermisdi.Kadrosunda Gonul Akkor ve Nesrin Sipahi vardi.Kucuk Ciftligin Ataturk ve Inonu doneminde Muzeyyen Senar Hamiyet Yuceses Safiye Ayla gibi genc Cumhuriyetin divalarinida agirladigini buyuklerim soylemislerdi..

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Demokrasi Parkı
Maçka Demokrasi Parkı

-

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul'un belki de en aktif noktalarından birinde yer alan park, gizli bir sığınak adeta. İçindeki küçük mekanlar bu şehirde soluk almak için ideal. Hafta sonu öğle saatlerinde yürüyüş yaptım ve kalabalık da değildi. Benim için güzel bir keşif oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Beşiktaş

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 54 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un tarihi kasırlarından biridir Ihlamur Kasrı. Beşiktaş ile Nişantaşı arasında bulunur ve Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır.

Mimar Nigoğos Balyan tarafından inşa edilen yapı, Merasim Köşkü ve Maiye Köşkü olarak tasarlanmıştır. Merasim Köşkü, şimdiki Ihlamur Kasrı'dır. Kasır tek katlıdır ve kesme taştan yapılmıştır. Aynı zamanda bir mesire yeri özelliği taşır. Hafta sonları dostlarıyla birlikte gelenlere kapılarını açar Ihlamur Kasrı. Buradaki kafeteryada zaman geçirmek ve hoş sohbetler yapmak keyfinizi kesinlikle yerine getirecek. Beşiktaş'ta bulunan Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Camii, Yıldız Hamidiye Camii, Kavafyan Konağı, Yıldız Korusu ve Malta Köşkü de görülmeye değer yapılar arasındadır.

 • Parklar
İstanbul Maçka\'da yer alan Maçka Demokrasi Parkı ile ilgili ilk bilgiler 19. yüzyıla dayanmaktadır.

Park, çevresinde sık ağaçlıkları ve küçük kulübeleri barındırmakla birlikte yanında dere akan bir vadiye de sahiptir. Tahminlere göre bu bölge zamanında at sürme, mesire alanı ve piknik alanı olarak kullanılmıştır.

1990 yıllarında sevgilileri buluşturma görevi üstlenmiştir ve Aşk Parkı olarak adlandırılmıştır. 1993 yılında restore edildikten sonra ise Maçka Demokrasi Parkı olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Aynı zamanda bu parkın Beyoğlu Evlendirme Dairesi ile arasına bir teleferik inşa edilmiştir. İstanbul'un en çok ziyaret gören bir bölgesi olan Maçka Demokrasi Parkı, içinde spor aletlerinin bulunduğu alanlar, sıralı havuzlar ve çocuk oyun parkları bulunmakta olup güvenlik açısından polis devriye gezmektedir. Güzel bir hafta sonunda burayı ziyaret ederek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'da benzersiz bir görüntü oluşturan Malta Köşkü Beşiktaş ilçesinin sınırları içerisinde konumlanmıştır.

Aynı zamanda Yıldız Sarayı ile komşu durumda olan Malta Köşkü'nün, Sultan Abdülaziz döneminde Malta'dan getirtilen taşlar ile yapımı gerçekleştirilmiştir.

Tarihin önemli olaylarına tanık olan köşk Mithat Paşa'nın yargılandığı yer olmanın yanı sıra V. Murat tahtta başarısız olunca güvenlik açısından bu köşkte alıkonulmuştur. Malta Köşkü'nün mermer balık desenleri ve tavan süslemeleri oldukça dikkat çeken detayları arasındadır. Özellikle altın varaklı aynası fazlasıyla görülmeye değerdir. Küçük detaylarıyla ve görkemli yapısıyla tarihte yaşadığı olaylara sizleri tanık edecek Malta Köşkü, önemli bir köşk olma özelliği taşıyarak hala ziyaretçilere kapıları açıktır. Şuan da yemek eşliğinde önemli toplantıların yapıldığı köşkün muhteşem dizaynı eşliğinde harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Beşiktaş, Yıldız Mahallesi'nde bulunan Yahya Efendi Camii, 16. yüzyıl eserlerimizden biridir.

İsmini, dönemin önemli şair ve tabiplerinden olan Beşiktaşlı Şeyh Yahya Efendi'den alır. Caminin mimarı ise kesin olarak bilinmemekte. Yahya Efendi Camii'nin dikdörtgen bir mimarisi vardır. Minaresi olan yapının iş mekanı 200 metrekare iken, toplamda 400 metrekarelik bir alanı kapsamakta.

Hangi yıl yapıldığı hakkında da kesin bilgi bulunmayan caminin yakınındaki çeşme de Şeyh Yahya Efendi tarafından inşa ettirilmiştir. Kitabesine göre 1538 yılında inşa edilen çeşmeden yola çıkarak, caminin de bu tarihe yakın bir zamanda yapıldığını söylemek mümkün.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kuruluş tarihi 1939 yılına kadar inen Yıldız Şehir Müzesi ilk olarak Beyazıt Belediyesi'nin kütüphanesinde hizmet vermiştir. 1945 yılında ise Gazanfer Ağa Medresesi'ne taşınmış olup, 1988 yılında Yıldız Sarayı'nda tekrar açılmıştır. Günümüzde de Yıldız Sarayı'nda bulunmaktadır.

Yıldız Şehir Müzesi'nde genellikle 18. Ve 19. Yüzyıla ait olan tarihi eserler ve etnografik eserler bulunmakta. Tablodan yazı-resim levhalarına, porselenlerden çeşitli cam eserlere, buhurdanlardan sahanlara, mühürlerden keramik ve çinilere kadar birçok benzersiz parçayı müzede görebilirsiniz.

Müzedeki tablolar ve hat levhalarının sahipleri ise ünlü sanatkarlardan oluşuyor. Civanyan, Prieur Bardin, Halil Paşa, Sami Boyar, İbrahim Çallı, Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi isimleri tablo ve resimleri sergilenirken; Mustafa İzzet, Sultan Abdülmecit, Sami Efendi, Mahmud Celaleddin ve Mehmed Reşat'ın hatları da müzede sergilenmekte.

Yıldız Şehir Müzesi'ni Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret saatleri 09:00 – 16:30 saatleri arasında.

 • Alışveriş Merkezi
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Etiler’deki en büyük yapı, İstanbul’un en ünlü alışveriş merkezlerinden biri…

1995 yılında Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi” ve 1998 yılında “Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” seçilerek “International Design and Development” ödülüne layık görülen kurum, Etiler’in en işlek caddesi olan Nispetiye Caddesi üzerinde oldukça merkezi bir konuma sahiptir.

1993 yılında inşaatı tamamlanıp hizmete giren Akmerkez’i bugün ayda ortalama 2 milyon kişi ziyaret ediyor. Dört kata yayılan 180 bin metrekarelik alanıyla oldukça büyük. Bünyesinde 24 katlı bir residence binasını da bulunduruyor.

Müşteri segmenti genel olarak Etiler, Levent ve Ulus ile Boğaz kıyılarında oturan ve yürüme mesafesi ile Akmerkez’e yaya olarak gelip giden kişiler olmakla birlikte içinde barındırdığı pek çok ithal mağaza sebebiyle aslında İstanbul’un pek çok semtinden ziyaretçi alıyor.

Pek çok restoran ve sinemayı da üst katında bulunduran alışveriş merkezi üçgen bir alana yayılmış olup ana dolaşım yolları ile birbirine bağlanmıştır. 246 mağaza kapasitesiyle müşterilerin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Yıldız Korusu'nun bahçesinde bulunan Çadır Köşkü, tarihi bir ilçe olan Beşiktaş'ın sayısız yapılarından biri…

Çırağan Sarayı'nın tam karşısında olan köşk, 1871 yılında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. Yapıldığı ilk dönemlerde ismi Sedir Köşkü olmuştur. Çadır Köşkü şehrin en güzel manzaralarından birinde konuşlanmış olsa da tarihte önemli olaylara tanıklık etmiş bir yapıdır. Mithat Paşa ve arkadaşları tam 66 gün köşkün bodrum katında tutuklu yaşamışlardır. Yaşanan bu olaylar sonraki yıllarda köşkün aktif olarak kullanılmasını engellemiştir.

1940 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiş, günümüzde ise Beltur tarafından alınıp lokanta olarak işletilmektedir.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Tarihi Beşiktaş ilçesinin gezilecek yerleri arasındaki Saray Koleksiyonları Müzesi, zengin eserleriyle müze severleri güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Hafta sonları dostlarınızla gidebileceğiniz müze, 18. Yüzyıl Osmanlı saraylarında bulunan ve gündelik yaşamda kullanılmış olan objeler sergilenmektedir. Müzede sadece Dolmabahçe Sarayı'nın eşyaları değil; Aynalıkavak Kasrı, Küçüksu Kasrı, Ihlamur Kasrı, Beylerbeyi Sarayı ve Yıldız Sarayı'ndaki eşyalarda sergilenmektedir.

Şehzadeler, padişahlar ve prensesler tarafından kullanılan; oyuncaklar, kıyafetler, el işleri, yazı takımları, ilaç sandıkları, dişçi ünitesi, gümüş tıraş takımları, porselen, gümüş ve kristal yemek takımları, yağlı boya tabloları, saatler, aydınlatma araçları ve daha birçok tarihi parça, Saray Koleksiyonları Müzesi'nde ziyaretçilerini beklemektedir.

Beşiktaş'ın Dolmabahçe semtinde bulunan Saray Koleksiyonları Müzesi'ne mutlaka zaman ayırmanızı öneririz. Beşiktaş'ın gezilecek yerleri arasındaki; Dolmabahçe Camii, Aşiyan Müzesi, Ortaköy Camii, Etz Ahayim Sinagogu ve Yıldız Korusu listenize dahil olması gereken noktalardan sadece birkaçıdır.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Dolmabahçe Camii, Maçka Demokrasi Parkı ve Bebek Parkı gibi Beşiktaş ilçesi sınırlarındadır Ulus Parkı. Ahmet Adnan Saygun Caddesi üzerindeki parkın manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilir; aynı zamanda dinlenebilirsiniz.

Ulus Parkı, Boğaz Köprüsü, Üsküdar ve Topkapı Sarayı'na bakar ve siz parkta zaman geçirirken eşlik eder gezinize. Parkın içinde halka açık bölümler ve özel lokantalar bulunmaktadır. Bir hafta sonunu İstanbul'un en güzel parkları arasında olan Ulus Parkı'na gelip dostlarınızla sohbet ederek değerlendirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

1906-1915 yılları arasında ünlü şair Tevfik Fikret'in yaşadığı ev, günümüzde Aşiyan Müzesi olarak hizmet vermektedir.

İstanbul-Beşiktaş'ın Bebek semtindeki müze üç katlıdır. Giriş katı idari işler için ayrılan müzenin ilk katında şair Nigar Hanım'ın kişisel fotoğrafları, resim ve eşyaları vardır. Aynı zamanda bu katta Edebiyat-ı Cedide yazarlarının eserleri ve belgeleri bulunmaktadır. İkinci katında sergilenen eserler Makber şiirinin şairi Abdülhak Hamit Tarhan'a ait eşyalardır ve şaire ait bir salon bulunur. Son katında ise; hayatının bir bölümü bu evde geçmiş olan ve bu katta hayata gözlerini yuman Tevfik Fikret'in odası, kişisel eşyaları, çalışma odası sergilenmektedir.

Aşiyan Müzesi, kesinlikle görülmesi gereken müzelerden biridir. Müze, aynı zamanda muhteşem ve görenlerin bir daha unutamayacağı bir manzaraya sahiptir. Şiirleri özel ilginiz olabilir ya da şiirler ezberlemek en sevdiğiniz hobiniz olabilir. Eğer şiirlerin içine girip o mısralarda yaşamak istiyorsanız Aşiyan Müzesi'ni ziyaret etmeniz yeterli olacak.