Beşiktaş tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Beşiktaş ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Beşiktaş tanıtım sayfası.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

Beşiktaş Fotoğrafları (6)

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

İstanbul Boğazı kıyısından başlayıp tepelere doğru uzanan bir ilçedir Beşiktaş ve şehirn önemli sosyal ve kültürel merkezlerinden biridir. İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına da ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var. Beşiktaş'ta gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.~

Beşiktaş'ta mutlaka gezmeniz gereken çok önemli tarihi yapılar var. Bunlar Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Müzesi ve Ihlamur Kasrı'dır. Bir gününüzü bu muhteşem tarihi yapılara ayırın ve Osmanlı döneminde kalma eşsiz güzelliklere şahit olun.

Beşiktaş'ta tarihi yapıların yanı sıra gezebileceğiniz müzeler de bulunuyor. Bunlar arasında en önemliler Saray Koleksiyonları Müzesi, Aşiyan Müzesi, Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi ve Deniz Müzesi'dir.

Beşiktaş, tarihi camileri ile de bilinen bir ilçe. Ortaköy Camii, Yıldız Hamidiye Camii, Dolmabahçe Camii, Bebek Camii gezebileceğiniz tarihi camiler arasında yer alıyor.

Gezinize doğa ile iç içe bir ortamda devam etmek isterseniz Beşiktaş'ın parklarını ve bahçelerini keşfedebilirsiniz. Naile Sultan Korusu, Yıldız Korusu, Maçka Demokrasi Parkı, Bebek Parkı, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ulus Parkı, Sanatçılar Parkı Beşiktaş'ta gezebileceğiniz parklardan.

Beşiktaş'ın birbirinden güzel semtlerini de gezi rotanıza dahil etmenizi öneriyoruz. Ortaköy, Etiler, Levent, Kuruçeşme, Bebek, Arnavutköy ilk gezilecek yerler arasındadır Beşiktaş'ta.

Beşiktaş için gezilecek yer tavsiyeleri (9)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

Cemal karabss - 9 Nisan 2014, Çarsamba 01:13

Cemal karabss tarafından...

Bu müzeyi takip ediyorum, hep kapalı. Lütfen söyler misiniz? Müze açık mıdır?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi

ırmakprenses123 - 17 Kasım 2014, Pazartesi 19:21

istanbul deniz muzesi

Ödevime yardımcı olduğun için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

Uğur Sofuoğlu - 24 Ağustos 2014, Pazar 21:53

Uğur Sofuoğlu tarafından...

Jale Hanım'a teşekkürler kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

Ece Kaya - 16 Mayıs 2013, Perşembe 13:48

Galatasaray Adası

İstanbul'da konaklamayı düşünüyorsanız eğer burayı mutlaka ziyaret etmeli en azından bir akşam yemeği yemelisiniz. İstanbul otel fiyatları adaya yakın alanlarda çeşitlilik göstermektedir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

Özkan Hacıoğlu - 27 Ocak 2013, Pazar 13:58

Galatasaray Adası

İstanbul gece ve sosyal hayatı için önemli noktalardan birisi. Adaya, sahilden düzenli olarak ücretsiz tekne ile geçiş var. Yazın havuzu çok rağbet görüyor ve Türkiye'nin ünlü bir kaç gece klübüne ev sahipliği yapıyor. Yaz sıcağında serinlemek ve gece eğlenmek için cazip bir mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Meydanı
Ortaköy Meydanı

Nagehan KÜÇÜK - 8 Ekim 2012, Pazartesi 09:36

Ortaköy Meydanı

ORTAKÖY;İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde.Boğazın kıyısında. Manzara muhteşem. Çekin arabanızı, bir de arabaya çay servisi yapan kafelerde var,iste çayını,hele gece bu keyfe diyecek yok. Bir de kumpir var, yemeden sakın dönmeyin, çooooook pişman olursunuz. Taşlı sokaklarında yürüyün. Ortaköy sokaklarını mümkünse gündüz saatlerinde gezin. Ortaköy Camii'ni gezerken bolca fotoğraf çekin, o fotoğrafları sonradan incelerken çok tuhaf oluyorsunuz. Restore ediliyor. Turistler kalabalıktan sıkılabilir belki ama pazarında da bir tur atın. Işıl ışıl Boğaz Köprüsü'nü izleyin.. BELTAŞ CAFE ; Ortaköy'de Ortaköy Camiinin tam karşısında kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği bir cafe&restourant.Denize sıfır,muhteşem bir boğaz manzarası var.Üstelik yaz ve kış bahçesi olduğu için her mevsim rahatlıkla uğrayabileceğiniz bir yer.Bu mekan özellikle akşam saatlerinde oldukça kalabalıktır. Menüdeki herşeyi garson getiriyor ancak KUMPİR yemeğe kalkarsanız self-servis.O kumpirin üzerine bir de boğaz manzarası karşısında Türk kahvesi veya Türk Çayı içip keyfe dalmak gibisi de yok.Fiyatlar sadece Ortaköy'deki seyyar satıcılardan az biraz daha pahalı yani aslında ekonomik. Kısacası, mekan süper,manzara süper,yemek güzel,hizmet kaliteli,boğaz muhteşem. Tek kusuru çok dar ve tek kişilik olan bay ve bayan WC'leri.Mekana kesinlikle yetmiyor.Büyütüp genişletmeleri lazım. Ortaköy'ün en sevmediğim yanı, gece geç saatlerde sıkıldığı için davetlerden çıkmış assolist edası altında dolaşan İstanbul sosyetesi kadınları.Abiye elbiseler,topuklu ayakkabılar ve aşırı makyajla dolaştıkları için manzaradan çok ilgi çekiyorlar. ."İstanbul'da insanın canı mı sıkılır ya",dedikten sonra ayaklarınız geri geri gider eve giderken ....

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Camii
Ortaköy Camii

Nagehan KÜÇÜK - 8 Ekim 2012, Pazartesi 09:52

Ortaköy Camii

Ortaköy Cami; yeniden restore ediliyor.İstanbul da Boğaz manzaralı ender camilerden bir tanesidir.Aynı zamanda tarih sahnesindeki ilk yerini almasından günümüze kadar başına gelmeyen kalmamış talihsiz bir camidir.İbadetinizi bir kere de Ortaköy Camii nde yapın,huzurun kapılarını yeniden aralayın ...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Küçükçiftlik Parkı
Maçka Küçükçiftlik Parkı

Alp TARI - 22 Mart 2015, Pazar 13:46

macka kucukciftlik parki

Ben cok cok eskilere gidecegim 1957de Memduh Un yonetiminde basrollerini Muhterem Nur ve Fikret Hakan'in oynadigi UC ARKADAS filminin gazino sahnelerinin cekildigi Kucuk Ciftlik'de 1960larin ikinci yarisinda Fahrettin Aslan'in gazinolarindan ayrilan degerli sanatci Zeki Muren bir yaz halk konserleri vermisdi.Kadrosunda Gonul Akkor ve Nesrin Sipahi vardi.Kucuk Ciftligin Ataturk ve Inonu doneminde Muzeyyen Senar Hamiyet Yuceses Safiye Ayla gibi genc Cumhuriyetin divalarinida agirladigini buyuklerim soylemislerdi..

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Demokrasi Parkı
Maçka Demokrasi Parkı

Mesude Çakır - 3 Eylül 2013, Salı 12:22

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul'un belki de en aktif noktalarından birinde yer alan park, gizli bir sığınak adeta. İçindeki küçük mekanlar bu şehirde soluk almak için ideal. Hafta sonu öğle saatlerinde yürüyüş yaptım ve kalabalık da değildi. Benim için güzel bir keşif oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son YorumlananlarKelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Beşiktaş

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 51 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Beşiktaş-Akatlar'da bulunan Sanatçılar Parkı, İstanbul'un en güzel ve en huzurlu parkları arasındadır.

Diğer parklardan ayrı bir özelliği vardır aynı zamanda Sanatçılar Parkı'na topluma mal olmuş önemli ve hayatta olmayan sanatçıların yeni nesil tarafından unutulmayıp ölümsüzleştirildiği bir parktır.

Hem misyonu hem de yeşil alanıyla gün içerisinde birçok ziyaretçisini ağırlar Sanatçılar Parkı. Çevresinde bulunan müstakil evlerin sahipleri tarafından alır en çok ziyareti.

Aynı zamanda Beşiktaş'ta bulunan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Bebek Parkı ve Maçka Demokrasi Parkı'na giderek kalabalıktan uzaklaşıp sessiz ve huzurlu saatler geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Tarihi boyunca bulunduğu noktaya üç bina yapılan Hıdiva Sarayı, günümüzde Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu binası olarak hizmet vermektedir.

Hıdiva Sarayı'nın bulunduğu ilk noktada III. Ahmet'in kadıaskerlerinden Dürrizade Arif Efendi'nin ikamet ettiği bina bulunuyordu. Bu bina Lale Devri'nin en ünlü yapıları arasındaydı. Bina sonraki dönemlerde Rauf Paşa ve ardından Sadrazam Ali Paşa'ya geçmiştir. II. Abdülhamit ise paşanın ölümünden sonra binayı satın almış ve Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa'nın annesi Hıdiva Emine Hanım'a hediye etmiştir. Hıdiva Emine Hanım, sarayı yeniden inşa ettirmiştir. Cumhuriyetin ilanından sonra Emine Hanım sarayı Mısır hükümetine bağışlamıştır.

Geçmişten bugüne İstanbul Boğazı'nı süsleyen Hıdiva Sarayı, iki katlı bir yapıdır. Sarayda haremlik ve selamlık bölümleri bulunmaktadır. Beşiktaş-Bebek\'teki saray günümüzde hala Mısır Konsolosluğu olarak kullanılmakta…

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Beşiktaş, Yıldız Mahallesi'nde bulunan Yahya Efendi Camii, 16. yüzyıl eserlerimizden biridir.

İsmini, dönemin önemli şair ve tabiplerinden olan Beşiktaşlı Şeyh Yahya Efendi'den alır. Caminin mimarı ise kesin olarak bilinmemekte. Yahya Efendi Camii'nin dikdörtgen bir mimarisi vardır. Minaresi olan yapının iş mekanı 200 metrekare iken, toplamda 400 metrekarelik bir alanı kapsamakta.

Hangi yıl yapıldığı hakkında da kesin bilgi bulunmayan caminin yakınındaki çeşme de Şeyh Yahya Efendi tarafından inşa ettirilmiştir. Kitabesine göre 1538 yılında inşa edilen çeşmeden yola çıkarak, caminin de bu tarihe yakın bir zamanda yapıldığını söylemek mümkün.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'da biraz tatil yapmayı ve bu güzel şehrin tarihi dokularını hissetmek istiyorsanız birçok yapı ziyaretleriniz bekliyor olacak.

Şehrin önemli yapıları arasındaki Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi'ni gezi yerlerinize dahil etmeyi unutmayın. Mimar Sinan Eserleri arasında olan Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, Beşiktaş'ta bulunmaktadır. Türbeye ulaşımı oldukça kolay olup, Sinan Paşa Camii'nin hemen karşısındadır. Türbe sekiz köşelidir ve muazzam bir mimariye sahiptir. Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, dini ziyaretlerde bulunan insanlar tarafından sürekli olarak ziyaret edilmektedir.

Beşiktaş'ta bulunan türbenin ardından; Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi'ni, Saray Koleksiyonları Müzesi'ni ve Aşiyan Müzesi'ni gezebilir, gününüzü yeni yerler görüp büyük bir keyifle geçirebilirsiniz.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul\'un Avrupa Yakası'nda yer alan bu koru Beşiktaş'ta bulunmaktadır. Naciye Sultan Korusu, Halide Hanım Korusu ve Emin Vafi Korusu'na komşu olan Naile Sultan Korusu, Osmanlı padişahlarından olan ll. Abdülhamit'in kızı Naile Sultan'a aitti. Ancak Cumhuriyet'in kuruluşunun ardından Osmanlı Hanedan üyeleri gibi Naile Sultan'da sürgüne gönderilmiştir.

1952'de yurda döner dönmez mülklerini satışa çıkarmış ve korusunu o dönemin tüccarı olarak tanınan Namık Özsoy'a devretmiştir. 1980'lerde korunun iç bölümüne villalar ve lüks köşkler yapılmıştır ve hala koruyu; fıstık çamı, selvi, atlas, ıhlamur ve kızılçam gibi ağaçlar süslemektedir. Günümüze kadar gelmeyi başaran bu ağaçlar koruya ayrı bir güzellik eklemiştir.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un özellikle yaz aylarında sokağa çıkıp temiz hava almak isteyenlerin uğrak yerleri arasında olan Bebek Parkı, Mısır Konsolosluğunun bitişiğinde yer almakla birlikte Beşiktaş'ta bulunmaktadır.

Merkezi oldukça yoğun olan Bebek'te bulunan mekanlar oldukça yoğun olur gün içerisinde.

Keyifli bir sabah yürüyüş yapmak isterseniz eğer; bu park deniz havasıyla sizi yollarında sevgiyle taşımaya hazır. Yeşilin ve mavinin birleşiminde yürümek size fazlasıyla iyi gelecek. Manzarası doyumsuzdur ve Rumeli Hisarı'na yaklaştığınızda demirlenmiş tekneler karşılayacak sizi. Bebek Parkı'nda hayatınızdaki özel insanla bir kadeh şarap eşliğinde unutulmayacak anlar geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Tarihi ve doğal alanlarıyla yerli ve yabancı turistler tarafından fazlasıyla ziyaret edilir Beşiktaş. İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Beşiktaş; Ulus Parkı'yla, Ihlamur Kasrı'yla, Aşiyan Müzesi'yle, Sinan Paşa Camii'yle ve diğer tüm önemli noktalarıyla ağırlar konuklarını.

Dolmabahçe Camii, Beşiktaş'ın önemli tarihi yapılarından sadece bir tanesidir. Dolmabahçe Sarayı'nın güneyinde yer alır. Sultan Abdülmecit'in annesi Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından yaptırılan caminin tasarımı Garabet Balyan'a aittir. Açılışı ise 23 Mart 1855 yılında yapılmıştır. Mimarisi de oldukça ilginçtir Dolmabahçe Camii'nin. Barok tarzında süslü bir yapı olmakla birlikte, Osmanlı mimarisinde pek rastlanmayan yuvarlak pencere düzeni vardır. İstanbul'un önemli yapıları arasındaki Dolmabahçe Camii, Beşiktaş gezinize dahil olabilir. Osmanlının on dönemlerine ait olan bu cami, mimarisiyle, iç dekorasyonuyla hayranlığınızı kazanacak.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un belki de en kalabalık meydanlarından biri burası. Günün her saati sürekli bir koşuşturmaca hakim. İnsan kalabalığının yanında, araç trafiği de bir hayli yoğun Beşiktaş Meydanı'nın. Bu yönüyle şehrin en kalabalık ve canlı meydanlarından biri olduğunu söylemek mümkün Beşiktaş Meydanı için.

Beşiktaş semtinin bu en kalabalık olan bölgesi, İstanbulluların zaman doldurmak için sıklıkla uğradıkları bir bölge. Meydanın çevresinde yer alan restoranlar ve eğlence mekanları, sıkıcı ve uzun bir iş gününün ardından vakit geçirmek için birebir.

Bununla birlikte İstanbul Boğazı'na nazır kaç meydan var ki diye sormak istiyorum. İnsan kalabalığının içinden sıyrılıp, meydanın hemen yanındaki sahilde yer alan kayalıklardan Boğaz'ı izlemek gerçekten de müthiş bir zevk.

Beşiktaş Çarşısı da bu güzide meydanın hemen yanı başında yer alıyor. Pek çok mağaza ve pasajın yer aldığı bu çarşıda, alışverişe dair aklınıza ne geliyorsa bulabilirsiniz. Üstelik çok da uygun fiyatlara.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Beşiktaş Meydanı'na da mutlaka bir uğrayın derim. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dilerim.

 • Doğal Güzellikler
İstanbul Boğazı'nın en güzel parçalarından biridir Galatasaray Adası. Törenlere, davetlere ve önemli toplantılara ev sahipliği yapan ada, Suada olarak da adlandırılmaktadır.

Adada restoranlar bulunmaktadır ve güzel bir akşam yemeği organize edenlerin ilk aklına gelen adreslerden biridir. Galatasaray Su Adası, yaz aylarında boğazın ortasında havuza girme imkânı da sunuyor. İstanbul'un en gözde eğlence mekânları arasında gösteriliyor aynı zamanda. Adaya niçin giderseniz gidin kesinlikle çok eğleneceksiniz.

Galatasaray Adası, Beşiktaş-Kuruçeşme'de bulunmaktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. İstanbul Boğazı'nı 360 derece görebilme imkanınız bulunan adaya Deniz Taksi kullanarak veya kendi teknenizle ulaşabilirsiniz. Beşiktaş'ta bulunan Saray Koleksiyonları Müzesi, Dolmabahçe Camii, Ihlamur Kasrı, Aşiyan Müzesi ve Yıldız Korusu hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz tarihi mekanlar arasındadır.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İnsanın içini açan, tarihin her döneminde huzur veren etkisiyle bilinen Yıldız Korusu, İstanbul'un Beşiktaş semtinde bulunmaktadır. Bizans dönemine kadar uzanan ve köklü tarihi olan bu parkı, Osmanlı Dönemi'nde ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman'ın ilgisini çekmiştir. Kanuni Sultan Süleyman'ın yanı sıra birçok padişahın da ilgisini gören koru; en parlak dönemini lll. Ahmet zamanında yaşamıştır.

Gölleriyle, havuzlarıyla, çeşitli renklerde çiçekleriyle ve yüzyıllık ağaçlarıyla yılın neredeyse her mevsimi buraya gelenleri büyülemektedir. Yıldız Korusu, eski tarihinin içinde mitolojik hikayelere de konu olmuştur. Kırın ve satirlerin tanrısı olan Pan, Boğaziçi'ne karşı yeşilliklerin arasında flütünü çalarmış. Derler ki o yeşillikler şimdiki Yıldız Korusu'nun yeşillikleridir.

Sadece bir kere görmenin yetmeyeceğini orayı gittiğinizde anlayacaksınız. Harika doğasıyla yeşiliyle, çiçek kokularıyla gezilebilecek yerleriniz arasına almanız gereken nadir yerlerden biridir Yıldız Korusu. Hem mitolojinin hem de tarihin iç içe girmiş havasını soluduğunuzda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Beşiktaş gezinize Kavafyan Konağı\'nı, Ihlamur Kasrı\'nı, Çırağan Sarayı\'nı ve Malta Köşkü\'nü de ekleyebilirsiniz.