Beşiktaş tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Beşiktaş ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Beşiktaş tanıtım sayfası.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var.

İstanbul Boğazı kıyısından başlayıp tepelere doğru uzanan bir ilçedir Beşiktaş ve şehirn önemli sosyal ve kültürel merkezlerinden biridir. İstanbul'un en önemli tarihi yapılarından bazılarına da ev sahipliği yapan Beşiktaş'ta gezebileceğiniz pek çok yer var. Beşiktaş'ta gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.~

Beşiktaş'ta mutlaka gezmeniz gereken çok önemli tarihi yapılar var. Bunlar Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Müzesi ve Ihlamur Kasrı'dır. Bir gününüzü bu muhteşem tarihi yapılara ayırın ve Osmanlı döneminde kalma eşsiz güzelliklere şahit olun.

Beşiktaş'ta tarihi yapıların yanı sıra gezebileceğiniz müzeler de bulunuyor. Bunlar arasında en önemliler Saray Koleksiyonları Müzesi, Aşiyan Müzesi, Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi ve Deniz Müzesi'dir.

Beşiktaş, tarihi camileri ile de bilinen bir ilçe. Ortaköy Camii, Yıldız Hamidiye Camii, Dolmabahçe Camii, Bebek Camii gezebileceğiniz tarihi camiler arasında yer alıyor.

Gezinize doğa ile iç içe bir ortamda devam etmek isterseniz Beşiktaş'ın parklarını ve bahçelerini keşfedebilirsiniz. Naile Sultan Korusu, Yıldız Korusu, Maçka Demokrasi Parkı, Bebek Parkı, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ulus Parkı, Sanatçılar Parkı Beşiktaş'ta gezebileceğiniz parklardan.

Beşiktaş'ın birbirinden güzel semtlerini de gezi rotanıza dahil etmenizi öneriyoruz. Ortaköy, Etiler, Levent, Kuruçeşme, Bebek, Arnavutköy ilk gezilecek yerler arasındadır Beşiktaş'ta.

Beşiktaş için gezilecek yer tavsiyeleri (9)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi
İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

-

Cemal karabss tarafından...

Bu müzeyi takip ediyorum, hep kapalı. Lütfen söyler misiniz? Müze açık mıdır?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi

-

istanbul deniz muzesi

Ödevime yardımcı olduğun için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

-

Uğur Sofuoğlu tarafından...

Jale Hanım'a teşekkürler kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

-

Galatasaray Adası

İstanbul'da konaklamayı düşünüyorsanız eğer burayı mutlaka ziyaret etmeli en azından bir akşam yemeği yemelisiniz. İstanbul otel fiyatları adaya yakın alanlarda çeşitlilik göstermektedir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası

-

Galatasaray Adası

İstanbul gece ve sosyal hayatı için önemli noktalardan birisi. Adaya, sahilden düzenli olarak ücretsiz tekne ile geçiş var. Yazın havuzu çok rağbet görüyor ve Türkiye'nin ünlü bir kaç gece klübüne ev sahipliği yapıyor. Yaz sıcağında serinlemek ve gece eğlenmek için cazip bir mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Meydanı
Ortaköy Meydanı

-

Ortaköy Meydanı

ORTAKÖY;İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde.Boğazın kıyısında. Manzara muhteşem. Çekin arabanızı, bir de arabaya çay servisi yapan kafelerde var,iste çayını,hele gece bu keyfe diyecek yok. Bir de kumpir var, yemeden sakın dönmeyin, çooooook pişman olursunuz. Taşlı sokaklarında yürüyün. Ortaköy sokaklarını mümkünse gündüz saatlerinde gezin. Ortaköy Camii'ni gezerken bolca fotoğraf çekin, o fotoğrafları sonradan incelerken çok tuhaf oluyorsunuz. Restore ediliyor. Turistler kalabalıktan sıkılabilir belki ama pazarında da bir tur atın. Işıl ışıl Boğaz Köprüsü'nü izleyin.. BELTAŞ CAFE ; Ortaköy'de Ortaköy Camiinin tam karşısında kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği bir cafe&restourant.Denize sıfır,muhteşem bir boğaz manzarası var.Üstelik yaz ve kış bahçesi olduğu için her mevsim rahatlıkla uğrayabileceğiniz bir yer.Bu mekan özellikle akşam saatlerinde oldukça kalabalıktır. Menüdeki herşeyi garson getiriyor ancak KUMPİR yemeğe kalkarsanız self-servis.O kumpirin üzerine bir de boğaz manzarası karşısında Türk kahvesi veya Türk Çayı içip keyfe dalmak gibisi de yok.Fiyatlar sadece Ortaköy'deki seyyar satıcılardan az biraz daha pahalı yani aslında ekonomik. Kısacası, mekan süper,manzara süper,yemek güzel,hizmet kaliteli,boğaz muhteşem. Tek kusuru çok dar ve tek kişilik olan bay ve bayan WC'leri.Mekana kesinlikle yetmiyor.Büyütüp genişletmeleri lazım. Ortaköy'ün en sevmediğim yanı, gece geç saatlerde sıkıldığı için davetlerden çıkmış assolist edası altında dolaşan İstanbul sosyetesi kadınları.Abiye elbiseler,topuklu ayakkabılar ve aşırı makyajla dolaştıkları için manzaradan çok ilgi çekiyorlar. ."İstanbul'da insanın canı mı sıkılır ya",dedikten sonra ayaklarınız geri geri gider eve giderken ....

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ortaköy Camii
Ortaköy Camii

-

Ortaköy Camii

Ortaköy Cami; yeniden restore ediliyor.İstanbul da Boğaz manzaralı ender camilerden bir tanesidir.Aynı zamanda tarih sahnesindeki ilk yerini almasından günümüze kadar başına gelmeyen kalmamış talihsiz bir camidir.İbadetinizi bir kere de Ortaköy Camii nde yapın,huzurun kapılarını yeniden aralayın ...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Küçükçiftlik Parkı
Maçka Küçükçiftlik Parkı

-

macka kucukciftlik parki

Ben cok cok eskilere gidecegim 1957de Memduh Un yonetiminde basrollerini Muhterem Nur ve Fikret Hakan'in oynadigi UC ARKADAS filminin gazino sahnelerinin cekildigi Kucuk Ciftlik'de 1960larin ikinci yarisinda Fahrettin Aslan'in gazinolarindan ayrilan degerli sanatci Zeki Muren bir yaz halk konserleri vermisdi.Kadrosunda Gonul Akkor ve Nesrin Sipahi vardi.Kucuk Ciftligin Ataturk ve Inonu doneminde Muzeyyen Senar Hamiyet Yuceses Safiye Ayla gibi genc Cumhuriyetin divalarinida agirladigini buyuklerim soylemislerdi..

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Maçka Demokrasi Parkı
Maçka Demokrasi Parkı

-

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul'un belki de en aktif noktalarından birinde yer alan park, gizli bir sığınak adeta. İçindeki küçük mekanlar bu şehirde soluk almak için ideal. Hafta sonu öğle saatlerinde yürüyüş yaptım ve kalabalık da değildi. Benim için güzel bir keşif oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Beşiktaş

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 54 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Müzesi, Beşiktaş İnönü Stadyumu içerisinde bulunmaktadır. Türkiye'nin ilk özel spor müzesi olarak kabul edilen BJK Müzesi, 2007 yılında ziyarete açılmıştır.

Müzenin sergi alanı 250 metrekaredir. İçerisinde kulübe ait tescil belgeleri, şimdiye kadar kazanılan kupalar, tarihi fotoğraflar, efsane olmuş sporculara ait formalar ve kramponlar sergilenmektedir. Aynı zamanda kulüple bağlantısı olmayan objeler de müzede bulunmaktadır.

Müze ilkokul, ortaokul olmak üzere tüm öğrenciler tarafından ziyaret edilmektedir. Tabii BJK'nin koyu taraftarları da müzenin ziyaretçileri arasında. BJK Müzesi'nin zengin koleksiyonunu görmek için birkaç saatinizi ayırabilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız, Kabataş'tan geçerken mutlaka dikkatinizi çekmiştir bu muazzam sebil. Şimdilerde Sebil Cafe isminde bir işletmenin gölgesi altında kalsa da, aradan geçen 200 yıla rağmen hala güzelliğini koruyor Koca Yusuf Paşa Sebili. Ortasına konulan çeşmeyle de, türünün tek örneği olma özelliği taşıyor bu zarif yapı.

Kabataş'taki benzin istasyonunun tam karşısında bulunan Koca Yusuf Paşa Sebili hakkında ilgili işletmenin hiçbir bilgi paylaşmaması gerçekten acı bir durum. Maalesef bu tarihi sebilin önünde de herhangi bir Türkçe açıklama bulunmuyor. Yalnızca sebilde yer alan kitabe, Koca Yusuf Paşa Sebili hakkında genişçe bilgiler barındırıyor ama içimizde kitabe okuyabilen kaç kişi var ki?

Yarım daire planlı olarak tamamen mermerden yapılmış olan Koca Yusuf Paşa Sebili, 1786 yılında yapılmış. Ortasında bir çeşme var. İki yanı ince sütunlarla ayrılmış sebil, üçer kanattan oluşuyor. Bunun yalnızca Koca Yusuf Paşa Sebili'ne özgü bir plan olduğunu belirtmekte fayda görüyorum.

Sebilin geniş saçaklı çatısı ışınsal çubuklarla bezenerek zenginleştirilmiş. İç mekanın tam ortasında ise yükseldikçe sivrileşen bir kubbe bulunuyor. Kubbe, Koca Yusuf Paşa Sebili'ni güzelleştiren bir diğer unsur olarak göze çarpıyor.

Eğer yolunuz Kabataş'a düşerse, Koca Yusuf Paşa Sebili'ni de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Türkiye'nin ilk Güzel Sanatlar Müzesi konumunda olan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Atatürk'ün isteği üzerine 1937 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu yıllarda müzeye ev sahipliği yapması için Dolmabahçe Sarayı'nın Veliaht Dairesi seçilmiştir. Müze binası 1856 yılında Garabet Amira Balyan ve Nigoğos Balyan tarafından inşa edilmiştir.

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde Türk ve dünya sanatçılarının heykelleri, resimleri; bunların yanı sıra bağışlarla toplanmış özel koleksiyonlar bulunuyor. Müzedeki 10140 resim ve 651 heykel dönüşümlü olarak müzede sergileniyor. Bonnard, Deraini ve Picasso'nun resimleri müzenin en seçkin parçaları arasında olup; Abidin Dino ve Bedri Rahmi Eyüboğlu'na ait eserleri de müze kapsamında yer almakta.

Müze, Mimar Sinan Üniversitesi'ne bağlıdır.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Tarihi Beşiktaş ilçesinin gezilecek yerleri arasındaki Saray Koleksiyonları Müzesi, zengin eserleriyle müze severleri güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Hafta sonları dostlarınızla gidebileceğiniz müze, 18. Yüzyıl Osmanlı saraylarında bulunan ve gündelik yaşamda kullanılmış olan objeler sergilenmektedir. Müzede sadece Dolmabahçe Sarayı'nın eşyaları değil; Aynalıkavak Kasrı, Küçüksu Kasrı, Ihlamur Kasrı, Beylerbeyi Sarayı ve Yıldız Sarayı'ndaki eşyalarda sergilenmektedir.

Şehzadeler, padişahlar ve prensesler tarafından kullanılan; oyuncaklar, kıyafetler, el işleri, yazı takımları, ilaç sandıkları, dişçi ünitesi, gümüş tıraş takımları, porselen, gümüş ve kristal yemek takımları, yağlı boya tabloları, saatler, aydınlatma araçları ve daha birçok tarihi parça, Saray Koleksiyonları Müzesi'nde ziyaretçilerini beklemektedir.

Beşiktaş'ın Dolmabahçe semtinde bulunan Saray Koleksiyonları Müzesi'ne mutlaka zaman ayırmanızı öneririz. Beşiktaş'ın gezilecek yerleri arasındaki; Dolmabahçe Camii, Aşiyan Müzesi, Ortaköy Camii, Etz Ahayim Sinagogu ve Yıldız Korusu listenize dahil olması gereken noktalardan sadece birkaçıdır.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un tarihi camilerinden biri olan ve hala ibadete açık olan Bebek Camii, Beşiktaş'ta bulunmaktadır. Boğazı süsleyen bu yapı, Bebek Vapur İskelesi'nin batısında, Rumelihisarı yolunun deniz tarafında kalmaktadır.

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan caminin orijinal adı Hümayun-u Abad Cami'dir. 1912 yılında ise bu cami, Mimar Kemalettin tarafında yeniden yapılmış ve yapımında kesmetaş kullanılmıştır. Beşiktaş gezinize ekleyeceğiniz Bebek Camii, tarihini ve tanık olduğu olayları her adımında gösterecek sizlere. Toplamda 34 pencere ile aydınlatılmış ve bitkisel motif işlerinin kusursuzluğuyla taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biridir. İstanbul'un tarihine ışık tutan yapılardan biri olan Bebek Camii, ziyaretleriniz arasında olabilir. Dolmabahçe Camii, Aşiyan Müzesi, Ihlamur Kasrı ve Ortaköy Camii bu bölgede görmenizi önerdiğimiz yerlerden sadece birkaçıdır.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Etiler'den Bebek'e inmek için kullanılan yokuşun etrafındaki yerleşim birimine genel olarak verilen addır Küçük Bebek. Yokuşu çıkmak oldukça zor olsa da inerken size sunduğu boğaz ve doğa manzarası gerçekten görülmeye değerdir. Arabayla geçmek isteyenler için ufak bir uyarı: gerçekten de oldukça zorlu bir patika burası.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Dolmabahçe Sarayı'nın Saltanat Kapısı arasında bulunan Dolmabahçe Saat Kulesi, ll. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır.

1890-1895 yılları arasında yaptırılan saatin maliyeti 1.210.550 kuruş olmuştur. Neobarok ve Ampir tarzının yansıtıldığı saat kulesinin mimarı Sarkis Balyan'dır.

Her bir cephesinde saat bulunmakla birlikte saatler Fransız imalatı olduğu bilinmektedir. 1979 yılında kısmen elektronik sisteme çevrilmiştir.

Şuan da bile çalışır durumda olan Dolmabahçe Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı'na ziyarete gelenlerin fotoğraf karelerinde yerini alıyor. İstanbul'un büyüsü eşliğinde Dolmabahçe Sarayı'na gidenler muhakkak bu saat kulesini görmeden gezilerini tamamlamazlar. Siz de bu tarihi yapıya şahit olmak için ilk fırsatta Beşiktaş\'a gidip Dolmabahçe Saat Kulesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

 • Parklar
İstanbul Maçka\'da yer alan Maçka Demokrasi Parkı ile ilgili ilk bilgiler 19. yüzyıla dayanmaktadır.

Park, çevresinde sık ağaçlıkları ve küçük kulübeleri barındırmakla birlikte yanında dere akan bir vadiye de sahiptir. Tahminlere göre bu bölge zamanında at sürme, mesire alanı ve piknik alanı olarak kullanılmıştır.

1990 yıllarında sevgilileri buluşturma görevi üstlenmiştir ve Aşk Parkı olarak adlandırılmıştır. 1993 yılında restore edildikten sonra ise Maçka Demokrasi Parkı olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Aynı zamanda bu parkın Beyoğlu Evlendirme Dairesi ile arasına bir teleferik inşa edilmiştir. İstanbul'un en çok ziyaret gören bir bölgesi olan Maçka Demokrasi Parkı, içinde spor aletlerinin bulunduğu alanlar, sıralı havuzlar ve çocuk oyun parkları bulunmakta olup güvenlik açısından polis devriye gezmektedir. Güzel bir hafta sonunda burayı ziyaret ederek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Çok eğlenceli bir gezi mekanı olan Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, Levent'e bağlı Büyükdere Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Türk ve dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan isimlerin balmumundan yapılmış heykellerini görecek ve hatta onlarla fotoğraf bile çektirebileceksiniz. Başta Mutafa Kemal Atatürk olmak üzere; Yunus Emre, Mimar Sinan, Leonardo Da Vinci, Dostoyevski, Adolf Hitler ve diğer tüm heykeller, en gerçek haliyle sizlerle buluşacak.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir mekandır. Bir hafta sonunda arkadaşlarınızla yapacağınız gezintilere Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi'ni dahil edebilirsiniz. Müze her yaşa hitap etmektedir.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Dolmabahçe Camii, Maçka Demokrasi Parkı ve Bebek Parkı gibi Beşiktaş ilçesi sınırlarındadır Ulus Parkı. Ahmet Adnan Saygun Caddesi üzerindeki parkın manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilir; aynı zamanda dinlenebilirsiniz.

Ulus Parkı, Boğaz Köprüsü, Üsküdar ve Topkapı Sarayı'na bakar ve siz parkta zaman geçirirken eşlik eder gezinize. Parkın içinde halka açık bölümler ve özel lokantalar bulunmaktadır. Bir hafta sonunu İstanbul'un en güzel parkları arasında olan Ulus Parkı'na gelip dostlarınızla sohbet ederek değerlendirebilirsiniz.